Economist, contabil, director-economic

AA TEHNIC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- coordoneaza activitatea departamentului de gestiune si contabilitate (supervizarea si verificarea inregistrarilor efectuate de catre personalul din Departamentul Financiar-Contabil aflat in subordine);
- verifica operatiunile economico-financiare ale societatii;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane;
- inregistrarea in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii interne/externe, vanzari interne/externe, banca in lei/devize, casa in lei/devize, fisa de cont furnizori, clienti, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc;
- inchidere lunara a conturilor de cheltuieli si venituri;
- intocmirea declaratilor, chestionare pentru INS (lunare, trimestriale si anuale) si diverse raportari la BNR;
- evidenta imprumuturilor si a rambursarilor aferente acestora;
- intocmirea situatiilor financiare anuale (bilant anual) si a raportarilor contabile semestriale (bilant semestrial) pe baza balantei de verificare;
- monitorizeaza relatiile cu organele de control ale statului (Directia Finantelor Publice, Directia Impozite si Taxe Locale, Garda Financiara, Comisia de Statistica, etc.);
- elaborareaza proceduri interne privind activitatea contabila, actualizarea procedurilor contabile existente;
- mentine un sistem de control intern adecvat cu privire la activitatea departamentului financiar-contabil;
- raportari periodice si la cerere catre conducerea societatii.

CERINTE

- absolvent de facultate economica in domeniul financiar-contabil;
- experienta in contabilitate de minim 3 ani;
- cunostinte excelente de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunostinte utilizarea program de calcul tabelar EXCEL;
- cunostinte limba engleza;
- permis de conducere tip B.
Constituie avantaj:
- cunostinte utilizare soft contabil constituie un avantaj;
- autorizatie Ceccar.

Abilitati:
- atentie, consecventa, capacitate ridicata de analiza si sinteza;
- abilitati organizatorice, de comunicare si leadership;
- abilitati de organizare si conducere a departamentului financiar-contabil;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial fix si bonusuri in functie de rezultate;
- cursuri de specializare specifice domeniului;

AA Tehnic este o companie infiintata in anul 2006 care ofera solutii integrate pentru instalatii electrice, sisteme de securitate, retele de date, comunicatii si sisteme pro audio si lumini.