ECONOMIST_CONTABIL BIROU FINANCIAR

Batm SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunostinte profesionale de specialitate temeinice (Studii economice)
- Minimum 5 ani experienta
- Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale
- Cunostinte operare program contabilitate OMNIDATA (Petrescu)
- Capacitate de integrare rapida in cadrul unui colectiv dinamic, disponibilitate
- Abilitatea de rezolvare a problemelor la termen
- Utilizare PC - Word, Excel, Outlook
- Limba engleza

CERINTE

Atributii si responsabilitati in specialitate: prelucrare documente, depunere declaratii, salarii, jurnal vanzari-cumparari; situatia stocurilor daca este cazul; registru de casa; jurnal de banca;balante analitice pe toate conturile;reprezentarea societatii in fata Autoritatilor Fiscale,intocmire si certificare bilanturi;consultanta fiscala inainte de depunerea declaratiilor sau la sfarsitul lunii; servicii de salarizare si resurse umane (ITM): contracte de munca, revisal, acte aditionale, decizii, prelungiri contracte, adeverinte salariati, fisa postului, fise de evaluare,et

DESCRIEREA FIRMEI

PCB