Economist

Ruris

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studii superioare obligatorii;
Experienta in contabilitatea de gestiune de minim 3ani;
Cunostiinte economice avansate;
Orientata catre rezultate;
Seriozitate si corectitudine profesionala;
Abilitati: persoana sa fie sociabila, cu spirit de ovservatie, atentie distributiva, comunicativa, ordonata, spirit de echipa.
Persona responsabila, flexibila, si onesta;
Persona care doreste sa se afirme si sa evolueze in cadreul companiei;
Persona cu abilitati de comunicare bine dezvoltate;
Permis categoria B.

CERINTE

Tine evidenta si arhiveaza contractele comerciale cu partenerii companiei;
Verifica, pastreaza si raspunde de documentele de plata garantie;
Activitati contabile strans legate de achizitii si comert intern, intracomunitar si din afara spatiului comunitar,
Urmareste miscarile de stocuri intre gestiuni din punct de vedere scriptic;
Opereaza bonurile de consum;
Opereaza documentele de banca;
Confirmari de solduri cu clientii si furnizorii precum si efctuarea de punctaje cu acestia;
Valorificarea inventarelor periodice;
Ordonare, arhivare documente;
Diverse rapoarte solicitate de catre companie;

Salariu atractiv stabilit dupa interviu

BENEFICII OFERITE

Companie Romana infintata in anul 1993, care produce utilaje agricole. Cu desfacere a produselor la nivel national;
Compania dispune de o retea de magazine specilaizate si puncte de sercice, la nivel National;
Compania este orientata catre ceretare si proiectare, de produse inovative;
Companie orientata in dezvoltarea profesionala a oamnilor din interior.