DIRECTOR COMERCIAL EXTERN

ROMCONSULT INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contractarea partenerilor straini din domeniul transportului international;
- Dezvoltarea relatiilor de afaceri si parteneriat realizate cu clientii companiei;
- Negocierea contractelor de colaborare cu companiile externe din domeniul vizat de activitate;
- Deplasari externe pentru contactarea directa a potentialilor clienti/ parteneri;
- Intocmirea contractelor comerciale cu partenerii sau clientii externi;
- Dezvoltarea si mentenanta bazei de date a companiei;
- Evaluarea activitatii comerciale de transport international depusa si supunerea ei spre raportare periodica catre Directorul general al companiei sau conducerii;
- Comunicarea eficienta asupra activitatii depuse cu departamentul de risc al companiei si implementarea modului de abordare al partenerilor externi.

CERINTE

- Experienta in domeniul transporturilor internationale;
- Persoana dinamica, comunicativa, prezenta agreabila;
- Cunoasterea a cel putin doua limbi starine (engleza, franceza, germana);
- Cunostinte solide de operare PC;
- Disponibilitate program prelungit;
- Abilitati avansate de negociere;
- Permis cat B;
- Resedinta in Craiova.

BENEFICII OFERITE

- Salariu deosebit de atractiv.

Romconsult International, companie de consultanta in domeniul resurselor umane, este liderul regional in acest domeniu pentru zona de Sud-Vest a tarii. Oferim in principal servicii de recrutare - selectie - plasament de personal specializat precum si consultanta de-a lungul intregului lant de valoare.