Director Calitate / Quality Manager

AVI SRL CRAIOVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea si imbunatatirea sistemului de management de calitate si al mediului deja implementate;
- verificarea pe flux si finala a produsului;
- utilizarea cheilor de control specifice domeniului productiei industriale;
- actualizarea si dezvoltarea procedurilor de lucru existente in organizatie: analizeaza procesele existente si lucreaza cu fiecare deparament in parte pentru imbunatatirea acestora;
- crearea de noi proceduri de lucru;
- identificarea riscurilor, erorilor;
- propunerea unor controale formalizate si/sau de programe de actiuni corective in cadrul fiecarui departament pentru reducerea sau eliminarea riscurilor in vederea obtinerii calitatii produsului final;
- responsabil cu documentatia aferenta managementului calitatii si al supervizarii permanente : proceduri, controale formalizate, ghiduri interne, manuale ;
- educarea, instruirea si motivarea personalului;
- participa la crearea unei culturi a calitatii in intreaga organizatie prin programe de formare si motivare pentru imbunatatirea calitatii;
- asista fiecare departament in realizarea obiectivelor de calitate si de control intern ;
- masurarea satisfactiei clientilor, urmarirea reclamatiilor si luarea masurilor corective, crearea si implemetarea unor instrumente de masurare a satisfactiei clientilor si de colectare a reclamatiilor ;
- asigura coerenta per ansamblu, la nivelul intregii organizatii, a proceselor definite ;
- inovare ¿ participa la crearea si implementarea unui sistem de inovare la nivelul intregii firme, implicarea tuturor angajatilor firmei.

CERINTE

- cunostinte specifice ale Sistemului de Management al Calitatii ISO 9001 si al Mediului ISO 14000;
- abilitati de a lua decizii si sa fie responsabil pentru acestea;
- minime abilitati de conducere a echipelor;
- bun comunicator, orientat spre client si spre comunicarea cu acesta;
- capacitate organizatorica si de planificare;
- cunostinte de limba engleza si/sau germana;
- cunostinte de operare pe calculator in MS Office;
- carnet de conducere cat. B.
- disponibilitate la program prelungit.

BENEFICII OFERITE

- masina si telefon de serviciu;
- salariu atractiv, corespunzator activitatii prestate si bonuri de masa;
- lucru in mediu tanar si dinamic, cu reale posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o companie de prestigiu.

Firma de proiectare si productie de obiecte sanitare din materiale compozite.