CONSULTANTI FONDURI EUROPENE

NOBEL TRANS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultanta cu privire la programele de finantare nerambursabile, realizarea si completarea documentatiilor specifice obtinerii finantarilor nerambursabile, consultanta in implementarea si managementul proiectelor.
Atributii si responsabilitati:
- Analiza programelor lansate si identificarea solutiilor de finantare impreuna cu potentialii beneficiari;
- Evaluarea eligibilitatii beneficiarilor si a proiectelor;
- Elaborarea documentatiilor care compun dosarul cererii de finantare: planul de afacere, studiul de marketing, formularul cererii de finantare, anexe, declaratii etc;
- Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiari si consilierea acestora la obtinerea/realizarea/semnarea documentelor;
- Intocmirea si realizarea corespondentei cu clientii si institutiile finantatoare;
- Consilierea beneficiarului in relatia cu institutia finantatoare;
- Intocmirea documentatiilor specifice implementarii proiectelor: dosare de achizitie, dosare de plata, rapoarte, notificari, acte aditionale etc;
- Organizarea procedurilor de achizitii si consilierea beneficiarilor in realizarea acestora;
- Monitorizarea activitatilor in vederea implementarii proiectelor conform graficelor;
- Gestionarea relatiilor cu clientii si cu institutiile finantatoare;
- Responsabil de proiect: participa la intalniri in cadrul si inafara companiei, deplasari la locatia investitiei, monitorizarea proiectelor proprii, time management.
- Identifica solutii pentru proiect, consiliaza beneficiarul, raspunde la solicitarile suplimentare;
- Abilitati de bune exprimare in scris si abilitati de folosire a computerului (excell, word, e-mail).

CERINTE

-Experienta in domeniul consultantei fondurilor nerambursabile;
-Studii superioare economice;
-Cunostinte de operare PC - MS Office (Word si Excel);
-Bune cunostinte de limba: romana si engleza
Carnet de conducere categoria B - constituie un avantaj.

Abilitati si aptitudini necesare:
-Capacitatea de a lucra organizat cu termene limita;
-Seriozitate, orientarea spre rezultate si dorinta de perfectionare in domeniul consultantei in management;
-Abilitati de comunicare si organizare;
-Spirit de echipa, deschidere spre schimbare.

BENEFICII OFERITE

Lucrul intr-o echipa dinamica;
Lucrul intr-un mediu competitiv;
Pachetul motivational va fi negociat la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management