Consilier Juridic

ROMCONSULT INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Acorda consultanta juridica, ofera companiei suportul legal in luarea de decizii;
- Informeaza conducerea asupra noutatilor legislative;
- Monitorizeaza procesul de punere in aplicare a dispozitiilor legale;
- Realizeaza analiza juridica si contrasemneaza contractele si alte acte cu caracter juridic;
- Reprezinta interesele companiei in fata autoritatilor;
- Asigura reprezentarea companiei in cazul litigiilor;
- Vegheaza asupra incheierii asigurarilor in cadrul pachetului de asigurari de grup ;
- Gestioneaza eficient documentele cu caracter juridic;
- Realizeaza rapoarte periodice specifice departamentului juridic.

CERINTE

absolvent studii juridice
- experienta de minim 1 an pe un post similar
- cunostinte de drept comercial, drept civil si financiar;
- foarte bune abilitati discursive;
- rigurozitate in organizarea activitatii;
- promptitudine si usurinta in comunicare
- disponibilitate pentru deplas?ri ?i capacitate de a lucra sub presiune;
- posesor permis de conducere categoria B;
- foarte bune cunostinte MS Office;
- domiciliul stabil in Craiova

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- oportunitatea dezvoltarii carierei
- masina, telefon

Romconsult International, este unul dintre jucatorii importanti pentru zona de Sud-Vest a tarii in sfera consultantei pentru domeniul resurselor umane. Oferim in principal servicii de recrutare - selectie - plasament de personal specializat precum si consultanta aferenta acestui proces.