Consilier comercial zona auto - Craiova - BRD FINANCE

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza planul de vanzari indicat de superiorul direct;
Analizeaza piata si identifica principalii competitori la clientii alocati;
Atrage noi clienti si vinde produsele companiei;
Contacteaza clienti si pregateste oferta de finantare;
Prezinta caracteristicile si beneficiile produselor companiei; Urmareste si dezvolta relatiile cu clientii, fidelizeaza clientii prin serviciile oferite;
Completeaza rapoartele zilnice si saptamanale si le prezinta superiorilor directi.

Contract de munca: durata determinata de 3 luni si posibilitate de prelungire
Program de lucru: full time de 40h/ saptamana.
Locatia: Craiova
Zona in care isi va desfasura activitatea: judetele Dolj si Olt
Alte mentiuni: candidatul isi va folosi masina personala in interes de serviciu si ii va fi decontata contravaloarea combustibilului consumat.

CERINTE

- studii superioare;
- cursuri de vanzari, negociere, comunicare;
- experienta in domeniul financiar – bancar (leasing, credit) sau in piata auto de minim 2 ani;
- cunostinte IT: MS Office, instrumente de raportare;
- cunostinte despre piata auto
- limba engleza / franceza (nivel mediu);
- permis auto categoria B;
- foarte bune abilitati de comunicare;
- orientare spre rezultate;
- atentie la detalii si respectarea termenelor;
- capacitate de organizare si gestionare a timpului;
- spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de dezvoltare profesionala intr-o echipa tanara, dinamica si competitiva.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.