Arhivar / Arhivist

E Arhive Start

Job expirat

RESPONSABILITATI

Arhivar - Arhivist
Responsabilitati
- Executa operatiuni specifice: grupare documente, reorganizare si constituire dosare, legare dosare, inventarierea dosarelor pe ani compartimente si termene de pastrare;
-Sorteaza si clasifica documentele pe criterii cronologice si tematice;
-Asigura opisarea, copertarea, indosarierea si casarea documentelor in termenele si conditiile prevazute de lege;
-Efectueaza înregistrarea în registrul general de dosare, a modificarilor intervenite în circuit;
-Cauta documente in arhiva in functie de solicitarile si necesitatile departamentelor din companie, efectueaza multiplicarea si scanarea acestora daca este cazul;
- Raspunde de pastrarea in conditii optime a documentelor incredintate si evita deteriorarea acestora;
- Asigura confidentialitatea informatiilor cuprinse in documentele arhivate.

CERINTE

- Experienta in domeniu minim 1 an;
- De preferat cu atestat arhivar
- Capacitatea de a evalua corect o arhiva;
- Cunoasterea legislatiei in domeniul arhivistic;
- Permis de conducere cat B- obligatoriu
- Initiativa pentru imbunatatirea calitatii muncii;
- Scris ingrijit si lizibil;
- Atentie la detalii;
- Cunostinte P.C.: pachetul Microsoft Office;
- Disponibilitate deplasare in teritoriu peste 50% din timp

Constituie avantaj:
- Cunostinte în de programe de specialitate.
- Cunostinte de scanare si procesare documente.

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- Contract de munca.
- Pachet salarial competitiv;
- Mediu de lucru placut si posibilitatea de dezvoltare intr-o echipa de profesionisti

E Arhive Start este o companie care are ca obiect de activitate servicii de arhivare fizica si electronica.