Area Sales Manager- Zona Olteniei

HR BUSINESS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, o companie multinationala care activeaza in industria de lacuri si vopsele, doreste sa angajeze o persoana tanara, dinamica si motivata pentru pozitia de REPREZENTANT VANZARI- Zona Olteniei

Viitorul angajat va fi responsabil de:

- Vizitarea regulata a distribuitorilor din teritoriul alocat
- Urmarirea modului in care sunt implementate normele de expunere si promovare a produselor
- Coordonarea si organizarea promotiilor in zona alocata
- Urmarirea vanzarilor si stocurilor din teritoriu
- Organizarea de traininguri pentru agentii distribuitorilor
- Mentinerea relatiei cu partenerii strategici.
- Identificarea si rezolvarea eficienta a problemelor specifice cu care se confrunta clientii
- Monitorizarea concurentei, colectarea si analizarea datelor necesare din piata
- Activitati de raportare.

CERINTE

- Experienta de minim 3 ani in vanzari, preferabil in domeniul bunurilor de larg consum (FMCG) si/sau a materialelor de constructii
- Studii medii/superioare
- Cunostinte operare PC
- Carnet conducere categoria B
- Domiciliul stabil intr-unul din urmatoarele orase: Pitesti, Craiova, Slatina
- Atitudine proactiva, dinamism, initiativa, profesionalism
- Disponibilitate pentru calatorii.

BENEFICII OFERITE

Viitorul angajat va beneficia de un pachet motivant si de posibilitatea reala de a dezvolta o cariera intr-o companie multinationala.

HR Business Consulting este o agentie care aduce un suflu nou pe piata serviciilor de consultanta pe probleme de resurse umane, avand o abordare moderna, apropiata si adaptata clientului, astfel incat cererea si oferta de munca sa se intalneasca cu maximul de succes.