agent vanzari

SC SOFTROM GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

Responsabilitati

• Vanzarea produse de Birotica, Papetarie, IT si Materiale Promotionale catre companii si autoritati publice parcurgand toti pasii de vanzare de la identificarea potentialilor clienti pana la semnarea contractului;
• Mentinerea relatiei cu clientii existenti
• Lucrul cu aplicatiile specifice ale jobului, soft ERP, CRM
• Realizarea zilnica a rapoartelor de vanzari si trimiterea acestora catre superiorul ierarhic;
Beneficii
• Pachet salarial adaptat performantei si evolutiei in job (salariul este compus din parte fixa+comision din vanzari)

CERINTE

Candidatul ideal:
• Experienta in vazari B2B
• Fire dinamica, pozitiva
• Capacitate de planificare si organizare
• Spirit de initiativa, orientare spre rezultate, capacitatea de a lucra autonom dar si in cadrul unei echipe;
• Cunoştinţe foarte bune de operare PC (MS Office);
• Sa fiti un bun comunicator cu o buna capacitate de negociere
• Stabilitate emotionala;
• Dorinta si rabdarea de a performa intr-un domeniu dinamic;
• Cunostintele despre vanzarile business to business si experienta prealabila in vanzari constituie un avantaj
• Cunoştinţe bune de limba engleză
• Permis de conducere

BENEFICII OFERITE

Beneficii

DESCRIEREA FIRMEI

Despre Noi
Softrom Grup S.R.L face parte din grupul de achizitii U.D.P. este furnizor de articole și echipamente esențiale, pentru buna funcționare a biroului, cu mai mult de 11 ani experienţă pe piaţă, si un portofoliu de produse perfect pliat pe nevoile clientilor nostri, Companii, Autoritati Publice, ONG-uri, Resseleri.