AGENT COMERCIAL

DISTRIGAZ SUD S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea vanzarilor prin cresterea volumului de gaz livrat si semnarea de noi contracte de furnizare in vederea realizarii obiectivelor comerciale.

Responsabilitatile postului
- colectarea informatiilor despre clienti si piata (tendinte, etc)
- prospectarea activa a pietei de gaze naturale pentru gasirea de noi clienti
- participarea la implementarea strategiei de marketing (lansare de noi servicii, campanii promotionale pentru cresterea vanzarilor)
- mentinerea contactului cu clientii actuali in vederea cresterii vanzarilor de gaz
- consilierea, informarea si monitorizarea satisfactiei clientilor
- urmarirea consumurilor si platilor

CERINTE

Competente
- Capacitate de analiza si sinteza
- Orientare spre client
- Orientare spre cost/rezultate
- Deschidere spre nou
- Abilitati de comunicare si negociere
- Spirit de echipa
- Initiativa
- Entuziasm

Experienta
- Activitate anterioara in industria gazelor sau petrolului
- Experienta in lucrul cu clientii
- Cunostinte de operare Microsoft Office (Word, Excel)

BENEFICII OFERITE

- Dezvoltare in domeniul vanzarilor si marketingului
- Lucru intr-o echipa dinamica
- Participare la proiecte comune intre sucursale

DISTRIGAZ SUD S.A., filiala a grupului Gaz de France, lider pe piata distributiei si comercializarii gazelor naturale