Sef birou resurse umane

Servicii Energetice Oltenia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza structurile organizatorice si statul personalului TESA, direct si indirect productiv,
pe care le transmite spre aprobare la CA/AS al SC Servicii Energetice Oltenia SA, pe baza propunerilor aprobate de Directorul General
Elaboreaza ROF-ul activitatii de resurse umane .
Coordoneaza gestionarea curenta a posturilor (numar si structura) si respecta structura organizatorica a personalului din cadrul societatii , aprobata de CA/AS.
Face propuneri privind capitolul de salarii din BVC anual al societatii;
Defalca fondul de salarii aprobat, atunci cand Conducerea Societatii stabileste BVC pe EO.
Aplica in societate, criteriile de selectie si recrutare a personalului, elaborate de societate.
Coordoneaza actiunea de gestionare a fiselor de post, cf. procedurilor in vigoare.
Coordoneaza formarea,instruirea si perfectionarea profesionala a personalului in corelare cu necesitatile de pregatire ale sucursalei adaptate la nivelul tehnologiei actuale si a resurselor financiare .
Asigura suportul documentar aferent structurii organizatorice si functionale aprobate,precum si de gestiune a resurselor umane.
Propune strategia de dezvoltare in domeniul resurselor umane si asigura aplicarea strategiei aprobate.
Propune transformarea posturilor din entitatile organizatorice ale societatii, in cadrul numarului stabilit prin statul de functii si meserii aprobat de CA/AS al SC Servicii Energetice Oltenia SA
4Avizeaza angajarea personalului, intocmirea, modificarea,suspendarea si incetarea contractelor individuate de munca pentru personalul din societate.

CERINTE

STUDII/SPECIALITATEA : Studii superioare economice ;
EXPERIENTA PROFESIONALA:minim 5 ani in domeniul economic
minim 3 ani intr-un post similar
PREGATIRE
•Managementul si gestionarea resurselor umane, salarizarea, organizarea si normarea personalului, selectia, formarea. instruirea si perfectionarea personalului;
•Codul Muncii, Contractul Colectiv de Munca, Dreptul Muncii, Legislatia muncii;etc.
•Cursuri de perfectionare in domeniul resurselor umane
APTITUDINI si ABILITATI:
inteligenta generala, comunicare, capacitate de analiza si sinteza, responsabilitate decizionala, capacitate de a organiza, capacitate de a lucra in echipa

DESCRIEREA FIRMEI

Principala societate de servicii energetice din Oltenia