R&D Specialist - Covasna

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o renumita companie multinationala din industria bunurilor de larg consum, leoHR recruteaza:

Responsabilitati:

Dezvolta noi produse si contribuie semnificativ la imbunatatirea proceselor, retetelor si specificatiilor existente;
Pune in practica proiectele de dezvoltare initiate de departamentul de marketing;
Realizeaza testele de laborator, in cooperare cu productia;
Impreuna cu departamentul de marketing stabileste profilul teoretic, organoleptic structural si functional al produselor cerute de piata si marketing;
Identifica impreuna cu managerul de fabrica posibile tehnologii ce sunt necesare sau bugeteaza investitia necesara in tehnologie;
Urmareste produsele pe perioada de valabilitate astfel incat acestea sa indeplineasca pe toata aceasta durata cerintele legale si cele impuse;
Se ocupa de etichetarea produselor pe care apoi le urmareste pe toata perioada de valabilitate;
Se informeaza permanent despre modificarile legislatiei in vigoare atat la nivel local cat si international;
Verifica si obtine aprobarile de la organele competente pentru toate produsele si testele;
Asigura o buna comunicare cu toate departamentele pentru toate aspectele executarii proiectului.

CERINTE

Candidatul ideal:

Studii superioare/ master in stiinte, preferabil chimist sau tehnolog chimie alimentara;
Experienta minim 1 an intr-o pozitie similara in industria alimentara;
Abilitati speciale de expertizare, meticulozitate stiintifica si tehnica
Cunostinte de legislatie, etichetare, HACCP
Cunoasterea limbii engleze la nivel Avansat
Orientat către rezultate;
Disponibil pentru deplasari

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies