Consilier Juridic

S.C. Turism Covasna S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reprezinta si apara societatea in fata instantelor de judecata penale, civile, de munca, in litigiile economice, la termenele fixate de instantele de judecata
Acorda asistenta juridica in legatura cu incheierea si executarea proiectelor de contract si a contractelor economice, investitii, pe care le vizeaza in conformitate cu prevederile legii
Avizeaza actele ce se incriu in carnetele de munca si deciziile de desfacere a contractelor indicviduale de munca
Colaboreaza la intocmirea si avizarea actelor cu caracter normativ elaborate in cadrul societatii
Examineaza proiectele de hotariri ale conducerii societatii si le pune in concordanta, daca este necesar, cu dispozitiile legale

CERINTE

Studii superioare de specialitate
1-3 ani experienta in domeniu
operare PC
cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

oportunitatea unei cariere

Domeniul principal de activitate constituie hoteluri si restaurante, cu baza de tratament modernizat.