Web Designer

CREATIVE MINDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- crearea de template-uri grafice pentru site-uri, portaluri si aplicatii web
- transpunerea in pagini XHTML, CSS (constituie avanjtaj);
- crearea de animatii si pagini Flash, bannere, logo-uri;
- mentinerea si modificarea lucrarilor realizate;
- participarea la realizarea proiectelor impreuna cu echipa de proiect.

CERINTE

* Cunostinte solide de Adobe Photoshop sau Illustrator, Corel Draw;
* Portofoliu;
* Creativitate;
* Viteza de lucru medie spre mare;
* Respectarea specificatiilor si a termenilor limita;
* Seriozitate;
* Graphic design;
* Disponibilitate pentru program full-time;
* Disponibilitate insusire cunostinte XHTML, CSS.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- mediu de lucru stimulativ;

Companie romaneasca oferind servicii IT, solutii complete de outsourcing dedicate companiilor mici si mijlocii, realizare de software la comanda, mobile development, web design, servicii complete de publicitate.