Tehnician sisteme de securitate

SC SILVA SISTEMS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• Instalarea si mentenanta sistemelor de securitate (supraveghere video, antiefractie, anti-incendiu)
• Instalarea si configurarea retelelor de comunicatii si cablare structurata (realizare trasee de cablaj)
• Intocmeste rapoarte specifice postului (rapoarte de interventie necesare in relatia cu beneficiarii)

Postul presupune si activitate de teren in oras si in regiunea de sud-est a tarii.

CERINTE

Cunostinte teoretice si abilitati practice necesare:
• Cunostinte tehnice de instalare si configurare echipamente video analogice si IP, echipamente de alarmare antiefractie si anti-incendiu;
• Cunostinte tehnice de instalare si configurare echipamente de comunicatii si networking;
• Experienta practica in realizare de trasee de cablare structurata;
• atitudine orientata spre munca in echipa si rezolvarea problemelor;
• bun management al timpului;
• capacitate si disponibilitate la efort fizic;

Cerinte minime:
• Studii medii, preferabil tehnice
• Experienta minim 2 ani in domeniul tehnic pe Sisteme de Securitate
• Fluenta in utilizarea aplicatiilor Microsoft Office.

Vor constitui un avantaj:
• Certificari tehnice sau atestate profesionale pentru oricare din zonele: sisteme de securitate, networking, instalatii electrice;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• Salariu fix motivant
• Bonusuri trimestriale din lucrarile prestate
• Abonament servicii medicale
• Dezvoltare profesionala intr-o echipa cu peste 15 ani de experienta
Pachetul detaliat de beneficii va fi prezentat fiecarui candidat in timpul interviului.

Dotari post specifice activitatii: laptop, telefon mobil, echipamente pentru activitatea de teren, echipamente de protectia muncii, autoturism de serviciu pentru deplasarile pe teren.

DESCRIEREA FIRMEI

Cine suntem:

Viziune:

Eforturile noastre sunt concentrate spre a fi recunoscuri drept parteneri de afaceri de incredere şi experti in furnizarea de produse si servicii in IT & C si Sisteme de Securitate, caştigand respect, credibilitate şi relevanta intr-un mediu aflat în continua schimbare.

Misiune

Să contribuim activ la dezvoltarea comunitatii in care ne desfasuram activitatea prin anticiparea şi satisfacerea nevoilor de ordin tehnologic ale clientilor nostri.

Valori

La baza fiecarei actiuni pe care o intreprindem stau: integritatea, etica, respectul reciproc, competenta, onestitata si seriozitatea. Promovam un mediu capabil sa produca rezultate in detrimentul promisiunilor si ne asumam raspunderea pentru fiecare dintre actiunile echipei.

Ce facem:

Compania a fost infiintata in 2001 iar in cei 15 ani de activitate si-a cristalizat un portofoliu stabil si performant de servicii in doua domenii: Sisteme de Securitate si IT&C. Valoarea noastra adaugata, parteneriatele solide cu liderii tehnologici internationali ai celor doua domenii si satisfactia clientilor nostri sunt o baza solida de crestere sanatoasa si constanta.

Pe domeniile mentionate oferim servicii de audit a situatiei existente, consultanta in constructia unei solutii scalabile potrivite nevoilor identificate ale clientului, livrarea solutiei alese (implementare) si mentenanta sistemului astfel implementat.

Cui ne adresam:

Serviciile noastre adreseaza si rezolva nevoile tehnologice ale organizatiilor (persoane juridice).

Cum ne puteti contacta:

Sediul central : CONSTANTA , str. Primaverii, nr. 47, cod 900635
Telefon / Fax : 0241-518156, 0241-516356
office@silvasistems.ro
www.silvasistems.ro