Tehnician service IT

HyperCubic IT Outsourcing

Job expirat

RESPONSABILITATI

Configurare, administrare si mentenanta echipamente IT pentru clientii companiei.

- Instalari si configurari echipamente, depanare si asamblare calculatoare, echipamente IT diverse.
- Instalare, configurare si partitionare sistem de operare Windows XP, Vista, 7,8.
- Asigurarea suportului tehnic pentru echipamentele clientilor: verificari si operatii periodice de mentenanta, diagnosticare hardware si inlocuire subansamble
- Interventii in sistem on-call la punctele de lucru ale clientilor.
- Documentarea si raportarea fiecarei interventii intr-un sistem de ticketing

CERINTE

- Cunostiinte diagnosticare, depanare, intretinere si configurare a echipamentelor IT
- Cunostiinte tehnice de nivel mediu care sa permita schimbari de subansamble
- Cunostiinte de interfatare a calculatorului cu echipamente pe port serial/paralel.
- Cunostiinte de soft care sa permita depanari Windows, devirusari, instalari drivere de comunicatie, instalari aplicatii
- Cunoasterea limbii engleze
- Carnet de conducere cat. B si experienta in conducere
- Disponibilitate de a lucra pe teren (sediul clientului)
- Indemanare in montare demontare echipamente si cablari retele
- Foarte multa seriozitate in relatia cu clientii si cu firma
- Persoana proactiva, dinamica, cu bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala.
- Capacitate de organizare a propriei activitati si abilitati de gestionare eficienta a timpului.
- Bune abilitati de definire, intelegere si rezolvare a problemelor.
- Orientare catre client si capacitatea de colaborare cu alte functii si terte parti.
- Studiile universitare de profil tehnic reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Program flexibil, in functie de necesitatile clientilor.
- Programe de training si pregatire profesionala.
- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri in functie de performanta
- Telefon si laptop de servici
- Oportunitati de dezvoltare a carieriei

HyperCubic IT Outsourcing este una din cele mai dinamice companii din piata de IT. Oferim suport tehnic catre firme mici si mijlocii, care doresc sa externalizeze departamentul IT. In cadrul companiei noastre sunt apreciate performanta, implicarea, proactivitatea, dar mai ales valorile umane. Oamenii reprezinta cel mai important atu al companiei. Pentru mai multe detalii vizitati www.hypercubic.ro