TEHNICIAN SERVICE ECHIPAMENTE DE BIROU (CONSTANTA)

Scop Computers SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In calitate de tehnician service pentru echipamente de birou (copiatoare, printere, multifunctionale) vei avea o activitate de teren in proportie de 95% (in Jud. Constanta) desfasurata la sediul clientilor.

Principalele tale responsabilitati vor consta in:
- instalarea, intretinerea, depanarea si verificari ale echipamentelor de birou la sediul clientilor;
- intocmirea notelor de interventie pentru operatiunile efectuate la echipamente;
- intocmirea necesrului de piese de schimb si toner, comndarea acestora si urmarirea facturarii lor catre clienti;
- prezentarea ofertelor de service si incheierea contractelor post garantie;
- completarea zilnica a raportului de activitate in aplicatie.

CERINTE

- Studii superioare, de perferinta tehnice;
- Experienta intr-o activitatea de suport/service de minim un an;
- Cunostinte de depanare echipamente IT sau tehnice;
- Dinamic si dispus sa isi asume o munca de teren;
- Permis de conducere valabil, categ B;
- Cunostinte de limba Engleza - cel putin nivel mediu (capacitatea de a intelege documentatie tehnica in limba Engleza);
- Orientare catre client si usurinta in comunicare;
- Capacitate de a invata repede si dorinta de perfectionare in domeniul echipamentelor de birou;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + bonus lunar + bonuri de masa + telefon de serviciu + laptop + masina de serviciu.

Docentris este divizia din cadrul SCOP Computers, specializata in vanzarea solutiilor complexe de management si procesare documente. Solutiile oferite de DOCENTRIS acopera intregul lant al procesarii documentelor dintr-o companie, clientii beneficiind in plus si de consultanta expertilor din cadrul companiei. Portofoliul nostrum include branduri puternice precum: Toshiba, HP, Kyocera, Lexmark, Nashuatec. Daca v-am stranit deja curiozitatea, va rog sa vizitati website-ul nostru: www.docentris.ro pentru a afla mai multe despre echipa noastra si solutiile oferite de Docentris.