Supervizor Logistica Constanta

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizeaza activitatea subordonatilor, schimburile de personal,
• Stabileste prioritati, standarde si proceduri de munca pentru asigurarea unei distributii eficiente si calitative a resurselor;
• Coordoneaza echipa de operare WMS/ERP in cadrul depozitului de livrare;
• Intocmeste (zilnic, saptamanal, lunar) rapoartele privind productivitatea, parcursul zilnic, consumul de combustibil, activitatea logistica si de distributie;
• Analizeaza si verifica permanent procesele desfasurate in cadrul depozitului de livrare: receptia loturilor de marfa, rotirea lor conform regulii FEFO si FIFO, receptionarea si paletizarea comenzilor speciale KA, verificarea documentelor de livrare, circuitul documentelor si arhivarea lor conform procedurilor etc.
• Intocmeste routingul zilnic aferent masinilor de distributie;
• Asigura integrarea rutarii dinamice Roadnet cu WMS;
• Raporteaza parametrii activitatii logistice de distributie catre Managerul Logistica Off Site si Managerul Flota si monitorizeaza cheltuielile legate de functionarea flotei;
• Controleaza corectitudinea gestiunii stocurilor (corespondenta scriptic-faptice) prin inventare zilnice, saptamanale si lunare;
• Verifica modul de completare a documentelor cu regim special de catre operatorii back office, soferi si gestionari si confirmarea de la clienti asupra livrarii conform legislatiei in vigoare;
• Obtine autorizatiile necesare desfasurarii activitatii punctului de lucru (de functionare, sanitare si sanitar-veterinare, de mediu, P.S.I) si negociaza contracte de inchiriere, intretinere si reparatii cu diversi furnizori in colaborare cu Departamentul de Achizitii.

CERINTE

• Studii superioare finalizate;
• Carnet conducere categoria B, experienta cel putin 3 ani;
• Minim 2 ani experienta in coordonare depozit, activitate de distributie, preferabil FMCG;
• Cunostinte bune operare PC: Excel (avansat), MS Office, soft gestiune, WMS;
• Cunostinte tehnice foarte bune (auto, alte instalatii);
• Cunostinte solide de gestiunea stocurilor, contabilitate primara, legislatie;
• Capacitate de organizare, planificare si coordonare a echipei;
• Gandire analitica, abilitati foarte bune de comunicare, relationare si negociere;
• Rezistenta la stres si program de lucru prelungit.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.