Specialist Marketing Online

SC ARA EVENTS SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Concepe si implementeaza planuri de marketing si promovare;
Integreaza in planul de comunicare online retelele social media precum Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, si altele
Administreaza si urmareste promovarea prin Google Adwords si Facebook;
Conceperea textelor de tip "search engine friendly" pentru: social media, newslettere, bannere, materiale promotionale, articole legate de serviciile si produsele companiei;
Urmarirea concurentei si a actiunilor competitorilor

CERINTE

Experienta in: Branding online, E-commerce, Online Advertising, Social Media,Facebook, Twitter,Instagram, Pinterest, Google Adwords, E-mail Marketing, Blogging;
Cunostinte elementare despre Web Design, Photoshop;
Foarte bune cunostinte in domeniul e-Business/e-Commerce, social media, online marketing;
Limba engleza nivel mediu;
Abilitati de exprimare foarte bune ,in scris dar si verbal, precum si abilitatea de a compune texte creative care sa aiba impactul scontat atat in limba romana cat si in limba engleza;
Reprezinta un avantaj: cunostintele despre domeniul vanzari; cursuri specializare/training-uri in domeniul marketing/comunicare/vanzari;
Capacitate de organizare a muncii si respectare a termenelor;
Capacitate de a lucra in echipa;

BENEFICII OFERITE

Oferta de angajare: se discuta la interviu

Ca urmare a experientei de peste 20 de ani in comercializarea si instalarea echipamentelor de sunet si lumini profesionale - iar mai nou si instrumente muzicale - va putem oferi cele mai bune solutii adaptate nevoilor dumneavoastra. Fie ca vorbim de sonorizari sau solutii de iluminare, pentru spatii sau evenimente - de mici sau mari dimensiuni – la noi veti gasi solutia optima!Serviciile si produsele noastre – insotite de bogata experienta - pot aduce un plus de valoare: trupelor sau formatiilor, barurilor sau restaurantelor, salilor sau saloanelor de evenimente, cluburilor sau discotecilor, spatiilor comerciale sau institutiilor publice.
In magazinul nostru din Constanta gasiti, atat personal care sa va consilieze, dar si peste 1000 de produse diferite, aflate in stoc. Iar prin intermediul site-ului comercializam echipamente in toata tara.