Responsabil achizitii

MPM TEHNIC SERV S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intretine si administreaza portofoliului de furnizori ai companiei si mentine relatiei cu acestia;
Dezvolta baza de furnizori prin analize de piata, in scopul de a cauta mai multe oportunitati favorabile de aprovizionare;
Participa activ la negocierea conditiilor contractuale si la incheierea contractelor comerciale;
Sprijină conducerea unitatii în rezolvarea tuturor problemelor legate de livrarea materialelor;
Stabileste nevoile de aprovizionare ale unităţii si colaboreaza cu conducerea unitatii in definirea cantitatilor, specificatiilor tehnice si a termenelor de livrare;
Solicita oferte de la furnizori si realizeaza analize comparative ale acestora;
Solicita mostre si documentele referitoare la calitate;
Negocieaza cu furnizorii preţurile, calităţile, termenele si conditiile de livrare;
Optimizeaza costurile si procesele de achizitie;
Lanseaza comenzile de aprovizionare catre furnizori si urmareste livrarea si receptia acestora;
Monitorizeaza permanent stocurile in vederea asigurarii necesarului optim de marfa ;
Proceseaza si tine evidenta tuturor cererilor de oferta procesate, a comenzilor, a receptiilor de marfa si a facturilor aferente;
Pregateste rapoartele periodice sau punctuale solicitate.

CERINTE

Gandire analitica;
Capacitate de luarea deciziilor;
Cunostinte de management si de negociere;
Orientarea catre client;
Studii medii sau superioare in domeniul economic;
Experienta relevanta in achizitii de preferat in acelasi domeniu sau similar;
Cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, bonusuri si prime, in functie de performante;
Mediu de lucru dinamic si profesionist;
Oportunitati de crestere si promovare in cadrul companiei prin sustinere permanenta

Dealer autorizat si service scule electrice DeWalt si Black&Decker ,scule de mana ,unelte individuale,utilaje de constructii,echipament de protectie. Compania noastra ofera un mediu de lucru performant, unde sunt promovate valoarea si inovatia, creand conditii de dezvoltare personala si profesionala. Cautam persoane ambitioase, orientate spre rezultate si perfectionare, care sa poata reprezenta principiile si valorile companiei. Daca ai initiativa, esti o fire responsabila si orientata catre calitate, atunci aplica pentru acest post in compania noastra!