Junior Sales Representative

Marketing Office SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stapanesti tehnici de comunicare deschisa, argumentativa ?
Daca esti o persoana capabila sa asimileze foarte rapid informatia, analitica, ai incredere in fortele proprii, esti proactiv si orientat spre obiective/succes, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.
Responsabilitati specifice postului :
- cautarea si identificarea unui numar optim de prospecti din segmentul business in vederea contactarii acestora;
- prospectarea si identificarea corecta a nevoii clientului prin oferirea de solutii optime;
- prezentarea, prin oferirea de informatii relevante si corecte despre serviciile companiei noastre;
- promovarea si vanzarea serviciilor companiei in conformitate cu standardele si politicile acesteia.

CERINTE

Criteriile obligatorii de selectie:

1. Studii superioare (absolvite sau in derulare) in oricare din domeniile:
Marketing
Limbi moderne sau limbi straine
Management
Administrarea afacerilor
Business
Finante
Comunicare
Relatii Economice

2.Abilitati excelente de comunicare si scriere in limba Engleza.
3.Esti avantajat daca ne demontrezi ca mai cunosti la un nivel avansat inca o limba straina (de preferat limba Germana, Italiana, Franceza)

4.Experienta profesionala de minim 1 an in domeniile:
Marketing sau marketing online
Vanzari produse/servicii in mediul online/offline
PR
Advertising

5.Cunostinte de operare software - pachet Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

Pentru ca suntem profesionisti cu inalte calificari in domeniul nostru de activitate, serviciile noastre de marketing sunt printre cele mai bune. Alatura-tenoua si in scurt timp, datorita trainingului nostru, vei intelege de ce.

Pachetul salarial se negociaza in functie de experienta si abilitatile tale, dovedite in timpul interviului si se actualizeaza dupa caz.
Daca dai dovada de cunostinte in continua perfectionare ai posibilitatea avansarii pe alte posturi din cadrul companiei noastre.

Programul de lucru este full time, de 8 ore; se ofera pauza de masa si pauze recomandate de 10 minute la fiecare 2 ore pentru toti angajatii care folosesc intensiv PC-ul.

Contractul de munca se incheie pe o perioada initiala de 6 luni apoi, daca ambele parti sunt de acord, se prelungeste pe perioada nedeterminata.

DESCRIEREA FIRMEI

Marketing Office activeaza in domeniul publicitar din
2006, prin realizarea de campanii Fax,
SMS si E-mail in Romania, Europa, SUA si Canada.

Dispunem de software si tehnologie proprie, de ultima
generatie, iar toate solutiile oferite clientilor sunt dezvoltate de echipa
noastra de tehnicieni si ingineri IT.