Farmacist - Constanta

REMEDIO FARMACII

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supravegheaza si elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala
- elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite
- prepara retete magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor
- supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar
- tine evidenta produselor toxice si stupefiante

CERINTE

- OBLIGATORIU ABSOLVENT AL FACULTATII DE FARMACIE
- orientare catre relatia cu clientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- abilitati de comunicare
- dornic(a) sa acumuleze cat mai multe cunostinte in domeniu
- orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Bonusuri in functie de performante
- Mediu de lucru placut
- Posibilitati de promovare

Remedio reprezenta un lant farmaceutic aflat intr-o puternica campanie de relansare si expansiune, la nivel national.
Cu un important aport de investitii, lantul Remedio beneficiaza de experienta lanturilor farmaceutice din Marea Britanie, Islanda, Croatia si alte tari din Europa.

Remedio este interesat de recrutarea unei echipe experimentate, dormice de a lucra intr-un mediu profesional, solicitant, dar si bogat in motivatii.