Director Tehnic

International Service Group Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaza strategia firmei pe parte de produse ambalate;
- Colaboreaza cu ceilalti manageri de departamente pentru realizarea planului de ambalare;
- Este responsabil de performanta fabricii de ambalare;
- Raporteaza periodic rezultatele Managerului Diviziei Congelate;
- Propune bugetul pentru activitatea fabricii de ambalare si gestioneaza bugetul aprobat;
- Conduce si coordoneaza echipa din sectia de ambalare;
- Stabileste norme de lucru pentru personalul din subordine;
- Stabileste si implementeaza procedurile de lucru pentru personalul coordonat;
- Urmareste parametrii utilajelor si anunta firma de service despre eventualele erori/probleme care apar;
- Remediaza cu consilierea firmei de service erorile usoare ale aparatelor;
- Receptioneaza stocuri de materii prime, gestioneaza aceste materii prime pe parcursul ambalarii lor, preda produsele ambalate;
- Se asigura ca are materialele necesare desfasurarii activitatii;
- Stabileste normele de igiena la locul de munca si urmareste respectarea acestor reguli de catre angajati;
- Participa la alegerea si punerea in functiune a utilajelor;
- Gestioneaza materialale redundante si nefolositoare;
- Se asigura ca toti angajatii se supun regulilor de protectie a muncii si cadrului legal;
- Este responsabil de recrutarea, dezvoltarea si motivarea angatilor din subordine;

CERINTE

- Experienta min 5 ani ca inginer in industrie alimentara, si min 2 ani intr-o pozitie de sef Sectie sau Director de Fabrica;
- Studii superioare finalizate;
- Cursuri de auditor intern HACCP;
- Limba engleza nivel mediu;
- Cunostinte de operare PC – Ms Office nivel mediu;
- Persoana organizata;
- Abiliati de comunicare;
- Abilitati de prezentare;
- Atitudine proactiva;
- Flexibilitate (open-minded);
- Dinamism (mobilizare/actionare rapida);
- Spirit de echipa;
- Creativitate.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera: masina, telefon, laptop.

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SOLUTII COMPLETE in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.