Director economic

BOCAN COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune politici pentru departamentul Finaciar ? Contabil
- dezvolta si revizuieste sistemele financiare pentru a raspunde nevoilor organizatiei;
- coordoneaza planificarea cashflow-ului, a managementului lichiditatilor;
- intocmeste si elaboreaza raporturi financiare catre managementul superior al companiei
- analizeaza din punct de vedere financiar investitiile
- mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor
- mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor
- asigura , urmareste si verifica efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile
- supervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale
- elaboreaza analiza contului de profit si pierdere
- completeaza registrele obligatorii
- mentinerea relatia cu autoritatile de audit, control si taxe
- elaborareaza procedurile administrative-financiare.

CERINTE

- cunostinte si experienta relevanta in domeniul economic
- cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare
- cunostinte de operare pe calculator pe interfata ERP (Wizcount, SAP);
- abilitati manageriale
- absolvent de facultate cu profil economic
- gandire analitica
- personalitate puternica, bine organizata
- abilitati de comunicare
- rezistenta la stres

Lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 13 tari si reunind mai mult de 210.000 de colaboratori. In cei aproape 50 de ani de existenta, s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.