Director Agentie Constanta / Iasi

SAFETY BROKER DE ASIGURARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de atingerea obiectivului (target-ului) anual de vanzari;
- gestioneaza clientii locali ai SAFETY Broker;
- preia clientii care intra in agentie si ii consiliaza, oferindu-le serviciile companiei;
- contacteaza potentialii clienti;
- incheie contractele de intermediere cu asistentii in brokeraj;
- consiliaza clientii si ii ajuta la intocmirea dosarului de finantare;
- raporteaza superiorilor orice este legat de: activitatea concurentei, satisfactia clientilor, din aria de responsabilitate, elemente care influenteaza piata;
- aduce, in mod activ, sugestii pozitive pentru imbunatatirea activitatii de vanzari.
- dezvoltarea abilitatilor manageriale prin formarea si coordonarea propriei echipe

CERINTE

- studii superioare
- capacitatea de autoorganizare
- spirit de intreprinzator
- foarte bune abilitati de relationare si comunicare
- perseverenta
- disponibilitate pentru munca pe teren
- seriozitate
- punctualitate
- dorinta de a-si dezvolta si coordona propria echipa

BENEFICII OFERITE

- salariu fix si comsioane in functie de realizari;
- masina si telefon;

SAFETY Broker a fost fondata in anul 2005 in Bucuresti-Romania, si activeaza in domeniul brokerajului financiar – asigurari, credite si leasing. ( www.safetyasigurari.ro / www.safetycredit.ro )

Incepand cu anul 2008 SAFETY Broker a dezvoltat propriul sistem de franciza, operand sub marca inregistrata “Experti in asigurari grele”, avand in acest moment 6 unitati operationale in toata tara. Fiind una dintre companiile de top din Romania, cu sedii operationale in Bucuresti, Brasov, Cluj, Ploiesti si Timisoara, in momentul de fata am decis ne extindem reteaua in Constanta si Iasi.

Daca esti o persoana dinamica si sociabila, cu experienta domeniul Asigurarilor sau in domeniul Financiar-Bancar, cu spirit antreprenorial si doresti independeta fianciara, TE ASTEPTAM IN ECHIPA NOASTRA.