COORDONATOR LOGISTICA - CONSTANTA

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile majore sunt proiectate in vederea pregatirii si asigurarii suportului direct al Directorului General in pentru:
- Organizarea si planificarea activitatilor de achizitii materii prime, materiale, servicii de logistica:
- Evaluarea necesarului de produse, materiale si instrumente existent si depozitare
- Negocierea cu furnizorii de materii prime, materiale si servicii a preturilor, calitatii si facilitatilor contractuale / incheierea contractelor de achizitii;
- Planificarea ritmului de aprovizionare de la intern corelat cu capacitatile de stocare;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de produse si materiale auxiliare si identificarea de noi furnizori
- Organizarea, planificarea si coordonarea activitatilor specifice de gestionare si transport
- Organizarea depozitelor si urmarirea stocarii conform normelor legale;
- Asigurarea gestiunii stocurilor si aplicarea sistemelor de inventariere periodice;
- Asigurarea formalitatilor legale pentru transportul produselor finite catre beneficiari;
- Recrutarea, selectia, pregatirea si evaluarea personalului
- Pastrarea curateniei in companie;
- Organizarea personalului de logistica

CERINTE

- Studii superioare tehnice / chimie sau economice
- Abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie
- Experienta min 3 ani ca asistent logistica, negocieri, administrativ
- Carnet de conducere (B)
- Cunostinte PC: Word, Excel , Internet – avantaj lucru in sistem ERP
- Engleza nivel avansat– obligatoriu; italiana - avantaj

Profilul candidatului ideal:

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Abilitati superioare de analiza / planificare / decizie
- Proactiv, organizat, capabil sa gaseasca solutii
- Dinamic, energic, corect si operativ

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant: contract individual de munca, salariul brut de baza 1300 lei RON
-Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success intr-o companie multinationala –locatie : Constanta
-Mediu de lucru stimulativ
Numai persoanele selectate vor fi contactate in vederea participarii la interviu

informatii suplimentare: 0745.17.85.81

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management