Consilier Comercial Utilaje Agricole

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectează piaţa, identifică clienţi noi, ii fidelizează pe cei vechi
Prezintă echipamentele/ utilajele agricole potenţialilor clienţi
Realizează oferte scrise pentru client
Urmăreşte şi relansează afacerile in curs, menţine la zi baza de date cu clienţi
Urmăreşte derularea contractului de vânzare
Participă la târgurile locale şi naţionale

CERINTE

Studii superioare de specialitate (agronomie, mecanică agricolă, ingineria sistemelor biotehnice)
Experienţă de minim 2 ani in vânzarea de utilaje agricole
Experienţă de lucru în/ cu ferme agricole sau în domeniul agricol
Cunoştinţe utilizare PC (MS Office)
Limba engleză - nivel mediu
Permis de conducere –categoria B
PROFIL CANDIDAT
Dorinţa şi curiozitate de a învăţa echipamente noi
Inclinaţie către domeniul tehnic, seriozitate, spirit de iniţiativă
Disponibilitate la deplasări

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.