Coach/Trainer - Constanta

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In calitate de Coach/Trainer, principalele tale misiuni vor fi :
- Participarea activă în procesul de recrutare a candidaţilor în acord cu profilul specific Departamentului Comercial şi procedurile DARE Internaţional Trade Academy şi asigurarea un feedback constant şi edificator în privinţa evoluţiei resurselor umane existente şi potenţiale;
- Analizarea şi determinarea nevoile de training şi coaching conform specificului DARE Inetrnational Academy şi realizează planificarea acestora ;
- Pregătirea structurii training-ului şi a materialelor aferente susţinerii acestuia (manuale, slide-uri, broşuri specifice etc) şi livrează informaţiile folosindu-se de o varietate de metode cum ar fi :jocuri de rol, simulări, exerciţii de grup, studii de caz etc ;
- Realizarea training-urilor individuale şi de grup şi coordonarea echipelor de stagiari aflaţi în perioada de formare, fiind responsabil de managementul acestora ;
- Asigurarea asistentei post-training viitorilor colegi pentru fixarea abilitaţilor/aptitudinilor dobândite;
- Participarea la evenimentele de recrutare desfăşurate în diverse locaţii din ţară şi străinătate .

CERINTE

Candidatul ideal:
Căutam un Coach/Trainer cu atitudine proactivă, spirit de iniţiativă şi abilităţi antreprenoriale care îşi doreşte un loc de muncă în care predomina comunicarea şi socializarea, în care iniţiativa şi creativitatea sunt recompensate, iar pasiunea pentru vânzări şi marketing este o prioritate.

Suntem dornici să te cunoaştem dacă:
- eşti pasionat de ceea ce faci şi cauţi să devii tot mai bun;
- reuşeşti să comunici clar şi să adaptezi mesajul indiferent de tipul audienţei şi de experienţa participanţilor;
- ai capacitatea de a-i ajuta pe alţii să descopere noi perspective şi să găsească noi modalităţi de a pune în practică backgroud–ul teoretic ;
- eşti carismatic, entuziast şi ai simţul umorului ;
- eşti pasionat de comunicare sintetică şi persuasiva, motivare şi leadership ;
- ai un nivel avansat de limba engleză;
- cunoasterea limbii franceze reprezintă un avantaj;
- ai experienţă relevantă în management, vânzări, comunicare ( coordonare echipe comerciale mai mari de 10 persoane) ;
- eşti disponibil(ă), corect(ă), implicat(ă) în munca ta, ai dovedit mereu bune abilități de organizare și o atitudine proactivă;
- ai cunoştinţe bune ale pachetului Office : Excel, Word , Power Point ; (cunoştinţe SAP prezintă un avantaj);
- eşti disponibil pentru deplasări frecvente atât în ţara cât şi în străinătate.

BENEFICII OFERITE

- Formare la nivel internaţional;
- Şansa de a avea o carieră şi nu un job;
- Condiții de lucru într-un ambient foarte plăcut, într-o echipă tnără, ce apreciază provocările și soluțiile inteligente;
- Posibilităţi de avansare, dezvoltare personală şi profesională continua;
- Pachet salarial motivant;

VEO Worldwide Services este o companie cu peste 9 ani experiență, cu o creștere de 140% față de ultimii 2 ani. Aproape 500 de colegi în 6 sedii din România, Republica Moldova și Polonia. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Mediu multicultural și un zumzăit continuu în multe limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

Suntem un furnizor de servicii de consultanţă Business to Business acoperind o gamă largă de domenii, iar specialiștii noștri în COMERŢ INTERNAȚIONAL și TRANSPORT, IT, FINANŢE și RESURSE UMANE fac din VEO o companie de profesioniști.

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!