Broker in Asigurari - Constanta, carte de munca

DEXASIG BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:
- Preluarea cererilor de asigurare de la client;
- Intocmirea ofertelor comparative din piata si negocierea acestora cu asiguratorii, pentru a - obtine cel mai bun pret pentru client, la cele mai complete acoperiri ale riscului;
- Emiterea politelor de asigurare si gestionarea portofoliului de clienti ai firmei;
- Dezvoltarea portofoliului de clienti, cu suport din partea tuturor departamentelor companiei (vanzari, economic, daune, IT).

Profilul candidatului dorit:
- Candidatul sa fie un bun comunicator;
- Capacitate de a lucra atat individual cat si in echipa;
- Obisnuinta de a acorda atentie deosebita detaliilor;
- Obisnuinta de a lucra sub presiune si cu termene stranse, in perioadele aglomerate.

CERINTE

Cerinte:
- Studii liceale sau superioare absolvite, cu diploma;
- Experienta profesionala de min. 1 an in domeniul asigurarilor;
- Permis de conducere, categoria B;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel);

Existenta unui portofoliu propriu de clienti reprezinta un avantaj!

DESCRIEREA FIRMEI

Broker de Asigurare - nr. 1 in Constanta, in ultimii 4 ani.