Area Sales Representative, zonele: Gorj -Mehedinti; Sibiu - Alba; Mures - Bistrita; Arad; Timisoara; Constanta; Arges - Valcea

APT RESOURCES & SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responsabil de realizarea obiectivelor de vanzari (cantitative si calitative) in zona alocata.
- Introduce zilnic, pana la ora stabilita prin procedura interna, comenzile de marfa si toate informatiile solicitate de sistemul informatic.
- Este responsabil de recuperarea debitelor de la clientii gestionati – urmareste debitele clientilor si se implica in rezolvarea problemelor legate de plata, conform politicilor companiei; implementeaza planul de recuperare a debitelor.
- Actioneaza in permanenta in vederea cresterii numarului de clienti in zona alocata, respectand politica companiei referitoare la eficienta activitatii.
- Verifica si analizeaza permanent stocul de produse al fiecarui client / distribuitor in vederea optimizarii nivelului acestuia, a raportarii corecte si a respectarii intelegerilor contractuale cu clientii Key Account.
- Verifica existenta tuturor sortimentelor de marfa, conform portofoliului de produse listate, calitatea produselor si termenul de valabilitate conform principiului FEFO (produsul cu termenul de valabilitate cel mai scurt va avea prioritate la expunere), existenta stocului minim agreat la raft.
- Asigura respectarea procedurii pentru produsele expirate, luand masuri proactive de prevenire sau minimizare a cantitatii acestora
- Se preocupa permanent de marirea numarului de plasari suplimentare, altele decat cele agreate prin contractele cu clientii de tip Key Account.
- Verifica activitatea merchandiserilor si tine legatura cu supervisorul din partea firmei de merchandising, precum si cu seful direct, in vederea remedierii situatiilor constatate.
- Raspunde de realizarea standardelor de executie conform politicilor companiei.
- Verifica implementarea corecta a politicii de preturi (valabil si pentru promotii) si anunta superiorul direct in legatura cu neconcordantele sesizate.
- Mentine o legatura constanta si stransa cu agentii distribuitorilor in vederea optimizarii distributiei si a atingerii obiectivelor agreate.

CERINTE

- studii superioare – de preferat
- cunostinte de operare in reteaua de calculatoare
- limba engleza nivel mediu
- experienta de lucru intr-o pozitie similara de cel putin 3 ani
- cunostinte aprofundate asupra produselor companiei / asupra produselor lactate in general
- training de vanzari - obligatoriu
- abilitati de comunicare si negociere
- capacitatea de a se adapta la nevoile si cerintele clientilor / organizatiei
- personalitate energica, gandire/atitudine pozitiva,amabilitate si eficienta
- permis de conducere categoria B – obligatoriu
- disponibil pentru deplasari
- abilitati de lucru cu palm-ul
- cunostinte de lucru atat in TT, cat si in IKA

DESCRIEREA FIRMEI

APT RESOURCES & SERVICES SRL
“We care about people”

With 18 years of business experience, APT Group is a Romanian-American partnership strongly involved in bringing excellence to HR services. APT’s commitment and contribution to HR development is recognized and widely appreciated by the customers and HR practitioners. Our portfolio covers the whole area of HR activities, quality being the common factor for the full range of APT services. Through transparency, integrity and honesty, we gain our partners’ trust and long-term business relationships. This makes us different!
We believe in people’s development and support those in search for a career path by inspiring them and helping to take the best option. If you are looking for such, visit our website and leave your details.

·Romania, Bucharest, 1st district, 67 Constantin Dobrogeanu Gherea Blvd, room 1,
·Headquarter: Romania, Bucharest, 1st district, 82 Clucerului St, bldg B2,
·No. ORCB J40/26889/1994, CUI RO 6646907
·Subscribed and paid-up share capital: 18.000 Lei
·Temporary Work Agent Authorization no: Series B 0000012 / 11.11.2005 issued by Ministry of Labor, Family and Social Protection – extended to unlimited,
·Personal Data Operator no: 18638
·National Registry of Authorized Temporary Work Agent no: 7
·Tel: 00 40 21 222 13 03, Fax: 00 40 21 222 13 04
· E-mail: office@apt.ro, Web: www.apt.ro