Angajam grafician / designer web / design grafic

YAL CONCEPT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prelucrare imagini;
- creare KIT-uri de identitate (logo, carti de vizita, foi cu antet, plicuri. Etc);
- intocmire designul paginilor web;
- realizare design bannere, newslettere, sectiuni noi ale site-urilor, diverse felicitari, ghiduri;
- designul pentru afise, pliante, carti de vizita, brosuri, roll-up-uri;
- HTML & CSS pentru newslettere sau site-uri;
branding, rebranding, logo-uri;
- propune si implementeaza concepte de design;
- va dezvolta noile website-uri si mentine/imbunatati designul celor existente.

CERINTE

portofoliu complex in domeniu- reprezinta avantaj;
cunostinte avansate de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator/Corel Draw Adobe, InDesign, grafica vectoriala;
cunostinte medii de Adobe Dreamweaver, HTML/CSS; - reprezinta avantaj
notiuni de compozitie, cromatica, desen;
cunostinte sisteme de publicitate indoor si outdoor;
capacitatea de a lucra conform specificatiilor unui manual de identitate vizuala-avantaj;
cunostinte transformare imagini din Photoshop in XHTML si CSS;
persoana creativa si cu idei inovatoare;
sensibilitate la detalii, atentie selectiva si abilitati de time-management.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut si flexibil.
- alte avantaje discutabile dupa interviu

YAL Design este o agentie profesionala de web design din Constanta, infiintata in 2011, avand o echipa tanara de designeri si programatori specializati in a va oferi servicii web de calitate superioara.

YAL Design este o companie dedicata design-ului grafic si programarii, specializat în domeniul de site-uri web, de imprimare şi multimedia. Ne caracterizeaza angajamentul nostru la nivelul artistic şi functionalitatea tuturor proiectelor la standarde inalte de calitate si satisfactia totala a clientului.