Angajam Bucatar pentru Restaurant Hotel Eforie Nord***

HOTEL ANCA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregateste meniul in conformitate cu standardele de calitate si timp in vigoare;
- Mentinerea in bune conditii a aparaturii si ustensilelor;
- Raspunde de calitatea ingredientelor si a preparatelor, de igiena si de bunul mers al activitatii din bucatarie;
- Verifică îndeplinirea standardelor HACCP (etichetare, curăţenie etc.);
-Sa fie capabil sa mentina curatenia la locul de munca, sa aibe cunostinte de operare pentru aparatura bucatariei centrale, la nivel industrial, si sa cunoasca normele de functionalitate corecta a acestora;
- Sa monitorizeze temperaturile corecte ale frigiderelor, congelatoarelor, si galantarelor calde asigurandu-se ca se incadereaza in normele de siguranta alimentara;
- Participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare.

CERINTE

- Certificat de calificare si experienta profesionala minim 2 ani pe un post similar,
- Rigurozitate in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica
Prepara produse de gastronomie in conformitate cu retetele de preparare;
- Monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor
- Respectă fluxurile tehnologice in conformitate cu procedurile curente de lucru in bucatarie;

BENEFICII OFERITE

-Se asigura cazare;
-Decontare transport

DESCRIEREA FIRMEI

HOTEL EFORIE NORD