Analist Cumparari

Euro Vial Lighting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- proceseaza comenzile primite si urmareste derularea lor;
- verifica preturile de achizitie si tine evidenta lor;
- contacteaza furnizorii in vederea obtinerii informatiilor referitoare la preturi, modalitati de decontare, termene de plata, termene de livrare a produselor, informatii cu caracter tehnic;
- efectueaza periodic comparatii de preturi intre produsele similare a mai multor furnizori;
- urmareste contractele de achizitie si asigura respectarea tuturor clauzelor contractuale;
- intocmeste periodic situatia contractelor si a restantelor neexecutate pe repere si pe furnizori.

CERINTE

Cerinte

- studii medii sau superioare in domeniul tehnic (electric, automatizari, electrotehnica)prezinta un avantaj
- cunostinte temeinice de operare PC (word, excel, navigare internet)
- cunostinte limba engleza
- capacitate de planificare si organizare, negociere, comunicare.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial motivant;
- cursuri de specialitate.

EURO VIAL LIGHTING are ca domeniu de activitate distributia de materiale si echipamente electrice. Prin promovarea calitatii si a profesionalismului am devenit reprezentanti ai celor mai importanti producatori (Philips, Moeller, Schneider, Legrand, 3M, ICME ECAB etc.). EURO VIAL LIGHTING are sediul in Constanta si filiale in orasele: Bucuresti, Galati, Brasov, Iasi, Craiova. Politica de dezvoltare a firmei va continua si in urmatorii ani.