Agent turism

Arcadia Travel

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cere o relationare eficienta cu clientii
Practicantii unei asfel de ocupatii concep, rezervara, ofera, vand pachete de servicii turistice, fac rezervari de locuri la unitati ospitaliere si unitati de agrement pentru clienti.
- Primeste clientii, le analizeaza preferintele si face recomandari privind destinatiile si obiectivele turistice
- Promoveaza destinatiile turistice si noi si propune variante turistice posibile pe baza consultarii ofertelor
- Prezinta clientilor contractul cadru si verifica completarea corecta si semnarea contractului
- Emite documente de calatorie si face rezervari pentru cazarea turistilor
- Intocmeste si inregistreaza documente
_ Agentul de turism interactioneaza permanent cu clienti, reprezentanti ai altor agentii de tursim, reprezentanti hotelieri, etc.
- Verifica si solutioneaza, in limita competentelor reclamatiile clientilor

CERINTE

PERSOANA DINAMICA DORNICA DE UN LOC DE MUNCA
Atitudine decenta la locul de munca; se prezinta intr-un mod agreabil si adopta un comportament adecvat
- pregatire temeinica,cunostiinte vaste -cultura generala
- disponibilitate pentru program prelungit
- limba engleza nivel bun
- operare P.C. performant
- prezenta fizica agreabila,fire comunicativa,spirit de echipa
- intentie de a deveni un profesionist in turism,calificare si pregatire profesionala continua

BENEFICII OFERITE

-decontare transport

Arcadia Travel desfasoara o activitate de turism (agentie de turism).
Activitatea se desfasoara in incaperi confortabile, special amenajate pentru informarea si servirea clientilor