AGENT DE VÂNZĂRI - Limba Spaniolă și Italiană

Marketing Office SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Prospectează și identifică un număr optim de clienți în vederea contactării acestora și prezentării serviciilor companiei;
2. Monitorizează, evaluează și dezvoltă portofoliul de clienți existenți și potențiali;
3. Promovează serviciile companiei în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale acesteia;
4. Contactează clienții prin diverse mijloace de comunicare( ex: telefon, skype etc.) în vederea stabilirii unei întâlniri;
5. Participă la negocierile cu clienții și se implică în întocmirea contractelor, monitorizarea derulăriii și finalizării acestora;
6. Propune, implementează și verifică respectarea standardelor de vânzări ale companiei.

CERINTE

1. Studii superioare(absolvite sau în derulare) în oricare din următoarele domenii:
Marketing;
Litere;
Management;
Administrarea Afacerilor;
Business;
2. Abilități excelente de comunicare și scriere în limba Engleză, limba Spaniolă și limba Italiană;
3. Experiența profesională de minim 1 an în următoarele domenii:
Marketing;
Vânzări produse/servicii în domeniul online/offline;
PR;
Advertising;
4. Cunoștințe bune Operare PC – Microsoft Office(Word, Excel, Outlook), Google Docs, Google Chrome, Internet Explorer etc.;
5. Familiarizarea cu următoarele mijloace de comunicare: Skype, Linkedin, Facebook;

BENEFICII OFERITE

1. Training oferit gratuit la angajare;
2. Pachet salarial atractiv negociat în funcție de abilități și experiență, dovedite în timpul interviului.
3. Bonusuri acordate în funcție de performanțe;
4. Programul de lucru este full time, 8h/zi, 08:30-16:30, cu pauză de masă de 30 min;
5. Contractul se încheie pe perioadă nedeterminată cu o perioadă de probă de 90 de zile;
6. Decontarea transportului pentru persoanele din afara orașului Constanța;
7. Comisioane din vânzări acordate lunar la atingerea target-ului.

Marketing Office este o companie ce se remarcă printr-o echipă formată din specialiști în marketing și experți IT orientați spre acordarea celor mai bune servicii clienților cu scopul de a le maximiza vânzările și de ale crește veniturile.
Compania are peste 10 ani experiență pe piața internațională, aceasta activând în marketing-ul internațional din anul 2006 prin realizarea de campanii Fax, SMS și E-mail pentru segmentele B2B, B2C atât în România cât și în Europa și SUA.

Dacă ești dornic să faci parte dintr-o echipă de profesioniști pasionați de ceea ce fac, dornic să îți începi activitatea într-un sector de business inovativ, trimite-ne un CV la adresa hr@mkoffice.ro sau sună-ne la numărul de telefon 0341/436 675.