Agent de asigurari de viata

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iti doresti o cariera asigurata intr-o echipa motivata de profesionisti? Ai gasit locul potrivit. Noi apreciem si recompensam partenerii competitivi cu atitudine pozitiva si personalitate entuziasta.
Crezi ca aceasta este si descrierea ta?
Daca raspunsul este afirmativ, te invitam sa aplici

Descrierea postului:
Prospectarea permanenta a pietii si promovarea produselor companiei;
Contactarea potentialilor clienti;
Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor si intocmirea de solutii personalizate;
Mentinerea relatiilor cu clientii existenti prin servicii post-vanzare;
Incadrarea in standardele de activitate ale companiei.

CERINTE

Studii medii/superioare;
Abilitati de relationare si comunicare foarte bune;
Orientare puternica spre rezultate;
Disponibilitatea de a invata si a fi invatat;
Cunostinte MS Office si operare PC;
Experienta in vanzari constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Cel mai ofertant plan de cariera din piata de profil in cel mai antrenant mediu de lucru;
Comisioane din vanzari directe, bonusuri lunare pentru cei performanti;
Programe de training la standarde inalte;
In functie de performanta, participarea la conferinte internationale;
Program de pregatire initiala pentru un start rapid in cariera de agent de asigurari de viata;
Sprijin in dezvoltarea carierei din partea unui management local cu experienta;
Accesul la instrumente suport de ultima generatie pentru managementul activitatii si al portofoliului.

American Life Insurance Company (Alico) este o companie MetLife, Inc., reprezentata in Romania prin Alico Asigurari Romania S.A. (Alico Asigurari) si Alico Societate de Administrare a unui Fond de Pensii Administrat Privat S.A. (Alico Pensii). Ca urmare a tranzactiei incheiate la 1 noiembrie 2010 prin care MetLife, Inc. a achizitionat Alico la nivel mondial, Alico Asigurari si Alico Pensii fac acum parte din grupul de companii MetLife, Inc.

MetLife, Inc. este un lider global in asigurari, anuitati si programe de beneficii pentru angajati, oferind servicii pentru 80 de milioane de clienti in peste 60 de tari.