Agent Asigurari

Allianz Tiriac

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- Mentinerea si imbunatatirea relatiei cu clientii;
- Promovarea, prezentarea si vanzarea produselor companiei;
- Efectuarea analizei de risc pentru client, construirea de oferte si finalizarea vanzarilor;
- Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
- Oferirea de servicii post-vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Studii medii / studiile superioare constituie un avantaj;
- Cunostinte medii de utilizare PC;
- Atitudine proactiva, persuasiv si perseverent;
- Bune abilitati de comunicare, negociere si orientare spre rezultat;
- Experienta anterioara in vanzari constituie un avantaj;
- Spirit de initiativa si capacitate de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

- Suport pentru autorizarea ca agent de asigurare (cod RAF);
- Bonusuri si comisioane
- Grile de comisioane progresive;
- Traininguri gratuite;
- Posibilitatea de a obtine premii in bani, in urma calificarii in concursuri;
- Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea desfasurata.

DESCRIEREA FIRMEI

Asigurari