Administrator baze de date - ORACLE

QUAD SYSTEMS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- instalare/ actualizare baze de date
- asigura suport administratorului de retea pentru administrarea unei aplicatii de tip ERP cu baze de date ORACLE
- controleaza si monitorizeaza accesul utilizatorilor la baza de date
- inregistreaza noii utilizatori si asigura securitatea datelor inregistrate
- asigura integritatea bazei de date
- intocmeste/modifica rapoarte, form-uri in conformitate cu cerintele utilizatorilor
- asigura procedura de back-up a datelor inregistrate in baza de date
- administreaza bazele de date in tehnologia ORACLE 9i, 10g, 11g (monitorizare zilnica, tuning, reorganizare eficienta de date, hot/cold back-up & recovery incl. RMAN, standby database - DATA GUARD, patching & upgrading)

CERINTE

- studii superioare absolvite (informatica, automatica, cibernetica, matematica)
- experienta de minim 3 ani in domeniul administrarii bazelor de date ORACLE, MySQL pe platforma LINUX (SLES10)
- cunostinte programare web: PHP/MYSQL, FLASH.
- abilitati de lucru in echipa;
- capacitate de analiza si sinteza, implicare
- responsabilitate, bune abilitati de comunicare
- eventualele cursuri/specializari/certificari in administrare baze de date ORACLE constituie un avantaj
- cunostinte limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist.
- Oportunitati de promovare si dezvoltare profesionala.
- Salariu motivant, bonusuri pentru realizari remarcabile.

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Comert electronic, Servicii administrative.