Account Manager

CRUCIAL SYSTEMS & SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea targetului de vanzare alocat
- Marirea numarului de clienti noi
- Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
- Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Isi planifica activitatea de vanzare
- Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
- Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
- Invata produsele si caracteristicile tehnice
- Cunoasterea si informarea constanta asupra evolutiei domeniului in care activeaza compania;
- Evaluarea si analiza pietei pentru identificarea tendintelor si a nevoilor

CERINTE

- studii superioare
- experienta in domeniu constituie un avantaj
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere Abilitati de a stabili relatii cu oameni
Abilitati de analiza si planificare.
- personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane
necunoscute
- atitudine de vanzator, orientat spre clienti.
- identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor
- dornic sa invete lucruri noi
- orientat spre construirea unei cariere
- foarte muncitor, rezistent la stress
- are abilitatea de a-si atinge obiectivele.
- om de echipa
- proactiv, capabil sa gaseasca solutii.
- optimist, psihic excelent, stare de sanatate impecabila
- fara obligatii personale (familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
- fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
- o buna cunoastere a domeniului de activitate a companiei
- bune abilitati de operare PC
- limba engleza
- cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj
- permis de conducere

BENEFICII OFERITE

- autoturism de serviciu
- salariu atractiv si bonusuri in functie de performanta
- telefon mobil
- asigurare medicala

DESCRIEREA FIRMEI

IT Hardware & Software Integrator