SPECIALIST PLANIFICARE LOGISTICĂ

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Logistică
Planificarea şi controlul ( în etapa de proiect sau de serie aferentă) proceselor interne de transport, manipulare şi stocare a mărfii cât şi a proceselor de planificare a producţiei şi aprovizionare aferente
Întocmirea, analiza şi optimizarea fluxurilor valorice
Verificarea cu regularitate a stocurilor şi a fluxurilor de material
Controlul şi planificarea fluxurilor de material precum şi a căilor aferente de transport intern designate acestora
Introducerea sistemelor de control a producţiei standardizate ( cum ar fi Kanban, Heijunka, etc.)
Întocmirea analizelor de proces pe întregul lanţ logistic din fabrică şi optimizarea lui
Susţinerea şi coordonarea testelor de ambalare şi transport pentru materialele şi componentele achiziţionate, în colaborare cu departamentele de producţie, calitate, pregătire a fabricaţiei şi cel logistic.

CERINTE

Studii tehnice sau economice
Experienţă în industria automotive
Gândire analitică
Tehnici de rezolvare de probleme
Bune abilităţi de comunicare
Spirit de echipă
Abilităţi de gestionare a conflictului
Limba Germană şi/sau Engleză - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
- Programe de dezvoltare

- Salariu competitiv
- Tichete de masă
- Transport de la Brasov asigurat de către companie

- Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.