RESPONSABIL RELAŢII FURNIZORI

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Calitate
• Coordonează echipa de la “Recepţia mărfii “, în colaborare cu superiorul
• Realizează evaluări şi găseşte soluţii de rezolvare a eventualelor probleme asociate produselor neconforme
• Deschide reclamaţii furnizorilor şi urmăreşte punctualitatea şi eficacitatea măsurilor primite
• Întocmirea unor situaţii periodice referitoare la furnizori
• Este în legătură permanentă cu furnizorii ( e-mail şi telefonic)
• Se asigură că în producţie ajung doar materiale conforme
• Are posibilitatea de a bloca materiale pe motive de calitate
• Alte responsabilităţi date de conducerea companiei ce pot avea legătură cu activitatea departamentului

CERINTE

• Cunoştinţe în domeniul calităţii;
• Studii superioare tehnice;
• Cunoştinţe în domeniul informaticii;
• Cunoştinţe de limba germană nivel avansat
• Cunoştinţe de limba engleză nivel avansat / mediu
• Capacitate de decizie;
• Abilităţi de a lucra în echipă.
• Capacitatea de a lucra în condiţii de stres

BENEFICII OFERITE

• Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
• Şcolarizări
• Salariu competitiv
• Transport gratuit
• Tichete de masă
• Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.