INGINER DEZVOLTARE PRODUS

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Design şi Dezvoltare de Produs
Proiectarea şi dezvoltarea în Catia V5/UG a pieselor şi ansamblelor de interior pentru autoturisme ( 3D şi 2D)
Întocmirea de concepte, soluţii de rezolvare şi transpunerea lor în CAD

CERINTE

Studii de inginerie - profil mecanic;
Abilităţi de gândire 3D;
Cunoştinţe de limba engleză ;
Limba germană constituie avantaj;
Experienţa în proiectare piese plastic constituie avantaj;
Cunoştinţele de CATIA / UG-CAD constituie avantaj;
Experienţă minim 3 ani într-o poziţie similară.

BENEFICII OFERITE

Vă oferim posibilitatea de a aborda teme tehnice interesante ;
Veţi lucra în echipe internaţionale puternice, folosind tehnologii moderne în domeniul proiectării şi comunicării ;
Veţi avea posibilitatea de a călători pentru diverse proiecte în Europa;
Veţi beneficia de programe performante de şcolarizare.

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.