INGINER DEZVOLTARE PROCES CROIRE ŞI COASERE PIELE / ÎNLOCUITORI PIELE

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Design şi

Dezvoltare de Produs

- Documentarea muncii şi instruire tehnică permanentă sub conducerea Departamentului de Dezvoltare Proces din Germania

- Colaborare şi asistenţă tehnică în cadrul proiectelor de Dezvoltare Produs sub conducerea sefului de departament

- Colaborarea stransă cu furnizorii şi sectorul de producţie pentru asigurarea îndeplinirii sarcinilor, respectarea termenelor, controlul costurilor şi a calităţii

- Elaborarea de planuri şi analiza realizării întregului proces împreună cu celelalte departamente interne

- Monitorizarea proceselor, implementarea îmbunătăţirilor şi realizarea optimizărilor în cadrul produselor noi şi de serie

- Asumarea răspunderii proprii în cadrul dezvoltării de tehnologii noi, de procese, executarea de încercări, prototipuri, realizare de concepte în următoarele domenii:

a) Suprafeţe şi materiale de decor : piele, înlocuitori piele

b) Crearea de tipare, cusături funcţionale şi ornamentale, tăiere, subţiere, faltuire, caşerare, lipire

- Datoria transmiterii tuturor informaţiilor tehnice către echipele de proiect din cadrul Departamentului Dezvoltare Produs

CERINTE

Studii superioare / maistru în domeniul industriei uşoare: confecţionare a produselor din piele şi înlocuitori de piele
Experienţă minimă necesară în domeniu 3-5 ani
Gândire de ansamblu orientată spre proces
Capacitate dezvoltată de lucru în echipă
Capacitate dezvoltată de comunicare în engleză şi/sau germană
Mod de lucru independent şi responsabil
Bune cunoştinţe de MS Office
Disponibilitate de a efectua periodic deplasări în străinătate

BENEFICII OFERITE

Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
Şcolarizări
Salariu competitiv
Transport gratuit
Tichete de masă
Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.