FREZOR CNC

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Matriţe şi Maşini Speciale

Responsabilităţi

•Execută programe după cotele din desen, utilizând operaţiile maşinii (frezare buzunare, găurire)
•Selectează regimul de aschiere în funcţie de materialele prelucrate
•Centrează piesa, alege şi fixează sculele necesare
•Măsoară piesele finalizate cu ajutorul instrumentelor de măsură şi control: şubler, micrometru int-ext, grup de cale.

CERINTE

Cerinţe

•Studii medii
•Experienţă minim 2 ani
•Cunoştinţe de desen tehnic,toleranţe,control dimensional şi alte noţiuni specifice prelucrărilor mecanice prin aşchiere
•Abilităţi de operare, reglare şi programare a maşinilor cu controler Heidenhain (3-5 axe)
•Mod de lucru independent şi responsabil
•Disponibilitate de lucru în 3 schimburi

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri,beneficii)

•Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
•Şcolarizări
•Salariu competitiv
•Transport gratuit
•Tichete de masă
•Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.