ŞEF BIROU PROIECTARE MATRIŢE

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Matriţe şi Maşini Speciale
- Conduce şi coordonează activitatea grupei de proiectare matriţe de injectat mase plastice
- Este factor decizional şi răspunde de: încărcarea cu comenzi, capacitatea de lucru, planificarea şi respectarea termenelor, calitatea proiectelor, asumarea şi respectarea costurilor
- Stabileşte măsurile necesare pentru dezvoltarea profesională a echipei
- Participă la deciziile privind dimensionarea echipei în concordanţă cu proiectele viitoare
- Participă şi răspunde de colaborarea grupei cu clienţii şi furnizorii
- Participă la întocmirea ofertelor de preţ şi a conceptelor de matriţe
- Verifică proiectele şi documentaţia elaborată
- Verifică termenele de execuţie şi respectarea costurilor asumate
- Raportează şi ia măsuri corective în situaţii de nerespectare a termenelor şi/sau costurilor

CERINTE

- Studii superioare tehnice (TCM)
- Experienţă într-o poziţie similară constituie avantaj
- Experienţa în proiectarea de matriţe de injectat maseplastice
- Limba Engleza /Germană: nivel mediu
- Cunoaşterea unui soft de proiectare (CATIA constituie avantaj)
- Leadership
- Bun organizator
- Spirit de echipă

BENEFICII OFERITE

- Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
- Programe de dezvoltare
- Salariu competitiv
- Tichete de masă
- Transport de la Brasov asigurat de către companie
- Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.