ŞEF BIROU IT

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea fără întreruperi şi în siguranţă a operaţiunilor IT în locaţie, ţinând cont de standardele corporaţiei şi directivele IT aplicabile;
Managementul echipei locale de IT;
Planificarea necesarului de personal din departamentul IT;
Participarea la procesul de recrutare şi selecţie pentru poziţiile vacante din cadrul departamentului IT
Dezvoltarea personalului din subordine
Planificarea bugetului şi a investiţiilor IT
Participarea la şedinţele regulate IT

CERINTE

Studii superioare în domeniul IT
Experienţă într-o poziţie similară minim 5 ani
Experienţa semnificativă în operarea sistemelor IT în industrie (avantaj industria automotive)
Limba engleză: nivel avansat
Avantaj limba germană: nivel mediu
Abilităţi interculturale
Iniţiativă
Bune abilităţi de comunicare
Bune abilităţi de mediere a conflictelor
Abilităţi de leader
Sprit de echipă
Flexibilitate
Disponibilitate la deplasări

BENEFICII OFERITE

Tehnică de vârf în domeniu
Condiţii de lucru deosebite
Salarii competitive
Tichete de masă
Transport gratuit

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.