DIRECTOR PRODUCŢIE

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

A. OBIECTIVE / SARCINI:

Conducerea şi cordonarea producţiei în scopul asigurării numărului de piese cerut la termenul şi la calitatea cerute
Responsabil cu costurile, calitatea, cantitatea şi termenele cât şi cu realizarea ţelurilor şi indicatorilor prestabiliţi
Responsabil cu punerea în practică a sistemului Quality Management în producţie

B. ACTIVITĂŢI PRINCIPALE:

Coordonarea, dezvoltarea şi motivarea angajaţilor ( 300 persoane în subordine)
Urmărirea şi controlul desfăşurării comenzilor de producţie
Planificarea necesarului de personal
Optimizarea permanentă a procesului de producţie (îmbunătăţirea continuă a indicatorilor de productivitate, costuri, etc)
Coordonarea implementărilor în producţie a modificarilor tehnologice de produs
Supravegherea şi optimizarea consumului de materiale finite şi auxiliare
Relaţionarea cu celelalte locaţii Draexlmaier
Face propuneri pentru planificarea anuală privind investiţiile, capacitatile şi personalul necesar având în vedere cerinţele de calitate
Răspunde de inventarul mijloacelor fixe din sector şi centrul sau de cost

CERINTE

Studii tehnice superioare;
5 ani experienţă în domeniul automotive;
Limba germană şi engleză – nivel avansat;
Experienţă în management;
Abilităţi de leader;
Orientare spre obiectiv;
Abilităţi de gestionare a conflictelor;
Gândire orientată spre proces

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Maşină de serviciu
Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.