ANALIST CUMPĂRĂRI

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabil pentru achiziţionarea locală de materiale şi servicii
- Emiterea de comenzi în sistemul de operare SAP pentru materiale non serie
- Verificarea confirmărilor comenzilor, stabilirea termenelor de livrare şi înregistrarea datelor în sistem
- Verificarea preţurilor pentru materiale din catalog
- Emiterea cererilor de ofertă şi analizarea ofertelor primite
- Evaluarea furnizori
- Verificarea şi modificarea preţului ( dacă este cazul) din comenzile de aprovizionare
- Realizarea unui plan de activităţi anual pentru a realiza economii

CERINTE

- Studii superioare
- Cunoştinţe pachet Office - nivel avansat
- Limba germană şi/sau engleză - nivel mediu
- Experienţa în domeniu constituie avantaj
- Abilităţi de comunicare
- Abilităţi de negociere

BENEFICII OFERITE

-Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de
renume
-Şcolarizări
-Salariu competitiv
-Transport gratuit
-Tichete de masă
-Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.